Skandali seksual në Universitetin e Elbasanit/ Pezullohet pedagogu abuzues! Rektorati: Distancohemi nga sjellja e ulët

Denis Himçi

ELBASAN- Rektorati i Universitetit të Elbasanit, “Aleksandër Xhuvani” ka pezulluar nga detyra Denis Himçin, me detyrë personel akademik në Departamentin e Gjuhës Frënge dhe Italiane, pas një videoje të publikuar në media ku ai shfaqej duke kërkuar favore seksuale dhe dhurata një studenteje në mënyrë që ta kalonte në disa lëndëve ku ajo ishte mbetëse.

Rektorati njofton se kjo masë do të mbetet në fuqi deri në zbardhjen e plotë të çështjes ndërsa shpreh gatishmërinë për të bashkëpunuar me organet e drejtësisë.

Reagimi i plotë i Rektoratit

Nëpërmjet Komunikatës për shtyp të Drejtorisë Vendore të Policisë së Shtetit, Elbasan, të datës 18.09.2019, jemi vënë në dijeni për ndalimin e punonjësit të Universitetit të Elbasanit, “Aleksandër Xhuvani”, Denis Himçi, me detyrë personel akademik në Departamentin e Gjuhës  Frënge dhe Italiane, të Fakultetit të Shkencave Humane, pas transmetimit të pamjeve filmike në emisionin investigativ “Stop” të mbrëmjes së datës 17.09.2019.
 
Universiteti i Elbasanit “Aleksandër Xhuvani” ka marrë menjëherë masën e pezullimit nga detyra të pedagogut Denis Himçi. Masa e pezullimit nga detyra do të jetë në fuqi deri në zbardhjen e plotë të çështjes.
 
Universiteti i Elbasanit “Aleksandër Xhuvani” shpreh qëndrimin e tij zyrtar se distancohet ndaj çdo sjelljeje të ulët e të padenjë, e cila cënon figurën e personelit akademik dhe imazhin e këtij institucioni të arsimit të lartë.
 
Universiteti i Elbasanit “Aleksandër Xhuvani” është i hapur dhe shpreh gatishmërinë për të bashkëpunuar me organet e drejtësisë deri në zbardhjen e plotë të çështjes.
 
Universiteti i Elbasanit “Aleksandër Xhuvani” falenderon emisionin investigativ “Stop” për kontributin e dhënë në evidentimin e rasteve të sjelljeve të padenja që cënojnë imazhin e universiteve shqiptare. 

Denis Himçi, pedagog në Universitetin “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan, i cili është vëllai i sekretarit të PD në Elbasan u vu ndalua pas transmetimit të emisionit ku ai shfaqej duke i kërkuar favore seksuale studentes. 

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet Presidenti të zgjidhet drejtpërdrejtë nga populli?

Komento

Komente

 • French: 19/09/2019 21:31

  Shkoni shifni videon dhe pastaj komentoni ,Kjo vajza vet i hipen ne vetur vet e provokon vet e thir ne kafe vet e puth .Te gjitha keto i ben para kamerva pas kamerave nje zot e din se cka ka ber .shkoni shifni video pastaj komentoni

  Përgjigju
 • Titi: 18/09/2019 15:37

  Eshte mbush universiteti i shkodres me pedagoge te pamoralshem dhe injorante ne lenden e tyre, te behet sa me shpejt vetingu ne universitete dhe te japin te gjithe pedagoget provim per lenden e tyre dhe do e shohim sa te afte jane

  Përgjigju
  • Naqja: 19/09/2019 00:05

   Shkodres i marrsh te keqen se Shkodra asht djepi i kultures

 • Maks: 18/09/2019 14:56

  Un mendoj qe familjaret e goces te vene dhe ta tredhin ate pefofil dhe ti merrin nje demshperblim

  Përgjigju
 • Populli: 18/09/2019 14:11

  Mire e ka komentuesi neqoftese do te kishte pak ndjenje humane si do ti vinte sikur ne vend te studentes se videos te ishte motra e tij?

  Përgjigju
  • Emi: 18/09/2019 21:57

   ai as nuk ka moter as nuk ka nene. Ka nje putan grua qe ska ngel njeri pa i hyp.Por ky eshte me kurve se kurvat si person shume i pa moralshem dhe idjot.

  • alba: 18/09/2019 15:47

   Nuk i vjen gje fare se me siguri ashtu sillet edhe me te emen e me motren e vet

 • Studenti: 18/09/2019 14:01

  Ka plot maskarej si ky pleher!Qeveria duhet ti verifikoje te gjith doktoraturat? dhe te verifikoje gjith pedagoget pas 92 shit me ç'far kriterit jane sot pedagoge,dhe partiake,se partiak ka me shumice ne fakultete pa merite.

  Përgjigju
 • Studenti: 18/09/2019 13:39

  Po ky manjaku doktoraturen si e mori? Apo tek kristali i Saliut turp per ato pedagoge qe marrin mija euro per nje doktorature te pa merituar siç ndodhte ne kohen e diktatures Berishiane.

  Përgjigju
  • Toni: 18/09/2019 22:44

   Ka dhe vëllain pedagog ky specialisti

 • BRSS: 18/09/2019 12:32

  KETI DO PERDHUNUAR E JEMA OSE MOTRA FELLIQSIR NJE ORDINER QE NUK DI DHE TE FLASI PLERE

  Përgjigju
  • Eterua: 19/09/2019 00:09

   O Dodo po normal qe motren do i kapi ky dhe jo vellane sepse i bie te jesh i cik homo pastaj.

  • Dodo: 18/09/2019 12:43

   Je ne vete? Cfare faji I ka motra apo e ema? Perdorni trurin kur shkruani komente.

 • Riku: 18/09/2019 12:17

  Mire qe paska dal aktiv ky se ai i madhi lal ngelik ngeli tu u shpu mtajare

  Përgjigju
 • Elbasani: 18/09/2019 12:14

  Gjithashtu ne si studente jemi prane universitetit dhe prane atyre pedagogeve te nderuar te cilet Denis Himci u permendte emrat per ti mneshtetur e per tju then te gjithwve se ata jan pedagoget me shembull ne shqiperi .....ata kurr nuk e kan cenuar te drejten e nje studenti.... me vjen keq qe Denis Himci e ka ul veten kaq posht... e nuk e lejojm qe ai te perlyej ne llumin e tij keta pedagoge te nderuar

  Përgjigju
  • Elbasan: 19/09/2019 18:56

   Duhet denim me varje qelbësira mostra don sexx mostra

 • Pergog: 18/09/2019 11:51

  Ky do perdhunuar dhe do ber video qe ta shikojne te gjithe petagoget e tjere

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Më 8 qershor në Itali hyn në veprim aplikacioni ‘Immuni’ për gjurmimin e të infektuarve