S'kanë humbur kurrë përballë italianëve, Pioli: E nisëm ndeshjen keq, nuk përfituam nga kartoni i kuq

S'kanë humbur kurrë përballë italianëve, Pioli: E nisëm ndeshjen keq, nuk përfituam nga kartoni i kuq

Stefano Pioli, trajneri i Milanit

Milani fitoi 1-0 me Napolin në "San Siro", në ndeshjen e parë çerekfinale të Champions League. Dueli u vendos nga goli i Bennacer në pjesën e parë të ndeshjes, teksa pas 90 minutave trajneri i kuqezinjve, Stefano Pioli tha se të tijtë nuk shfrytëzuan avantazhin numerik pas daljes me karton të kuq të Anguissa në minutën e 74.

“Ata filluan më mirë se ne, u sollëm keq në fillim të ndeshjes, ata ishin më agresivë. Pastaj patëm një ndeshje të mirë, na vjen keq që nuk shfrytëzuam avantazhin e kartonit të kuq në fund. Është një rezultat për të cilin ne duhet të kujdesemi në ndeshjen e kthimit”, tha fillimisht Pioli.

Trajneri u pyet gjithashtu për futjen e Bennacer në lojë dhe mënyrën se si u përshtat në rolin e Brahim Diaz, veçanërisht duke pasur parasysh kontributin e shkëlqyer të mesfushorit-sulmues gjatë golit.

“Është e qartë, unë u përpoqa të përdor një lojtar më sulmues, Bennacer luajti një ndeshje të shkëlqyer, por ai ishte i lodhur. Ne u përpoqëm të vendosnim Brahim Diaz në mes të reparteve", tha Pioli.

Milani nuk ka humbur asnjëherë kundër një skuadre italiane në Champions League dhe ka shënuar pesë gola. Këto nuk janë shenja të mira për Napolin , përpara ndeshjes së dytë që luhet javën që vjen.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Fatos Tarifa: Gomëdjegësit opozitarë

Fatos Tarifa: Gomëdjegësit opozitarë