Skenari/ Serie A dhe Bundesliga me 6 ekipe në Champions League

Skenari/ Serie A dhe Bundesliga me 6 ekipe në Champions League

Foto ilustruese

Mundësi e artë për futbollin italian dhe atë gjerman. Në bazë të forcës së këmbëve të këtij sezoni, nga edicioni që vjen Serie A dhe Bundesliga mund të dërgojnë në Champions League jo pesë, por gjashtë skuadra.

Gjithçka lidhet me Atalantën dhe Borussia Dortmund. Nëse skuadra e Berat Gjimshitit arrin të fitojë Europa League dhe renditet në kampionat në vendin e pestë ose të gjashtë në kampionat, atëherë gjashtë ekipe italiane do të marrin pjesë në Champions.

E njëjta gjë edhe nëse Dortmundi fiton Championsin dhe renditet në vendin e pestë ose të gjashtë. Në kushte të tilla do të merrnin pjesë 6 skuadra nga Bundesliga në grupet e turneut të më të fortëve.

Dortmundi e ka më të vështirë, pasi në gjysmëfinalen e Champions gjen PSG-në dhe në rast kalimi në finale, do gjente përballë fituesin e çiftit Real Madrid - Bayern Munich.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Shpërthim me tritol në banesën e 50-vjeçarit në Fushë-Krujë (EMRI)

Shpërthim me tritol në banesën e 50-vjeçarit në Fushë-Krujë (EMRI)