Skënderbeu 'prek' Superligën, Apolonia humbet pas tre ndeshjeve! 5 gola në Korçë

Skënderbeu 'prek' Superligën, Apolonia humbet pas tre ndeshjeve! 5 gola në Korçë

Festa e korçarëve pas golit të dytë

Kategoria e Parë ka nisur sot javën e 21-të. Në Korçë, kryesuesit e Skënderbeut s'e kanë pasur të vështirë të dilnin te tri pikët, duke fituar 4-1 me Apoloninë. Pas tre fitoreve radhazi, firakët pësojnë disfatë në transfertë duke kompromentuar pozitat e tyre në zonën play-off të së Parës.

Ndeshja është kontrolluar nga djemtë e Gvozdenovic, që kaluan në avantazh në të 32 minutë me Prençin. Edhe nisja e pjesës së dytë ka folur për korçarët, që në të 47 minutë shënuan me Abdul. Bardhekuqtë do mbyllnin llogaritë me golin e Aboubakari në të 57 minutë, para se Umejiego te miqtë të shkurtonte shifrat në të 72 minutë. Në të 90 minutë Liço shënoi edhe golin e katërt për korçarët.

Me 41 pikë, korçarët vijojnë të kryesojnë Kategorinë e Parë dhe pesë ndeshje nga fundi i sezonit, duket se kanë "prekut" Superligën. Apolonia me 28 pikë mban vendin e shtatë dhe për momentin është jashtë zonës së promovimit.

Ndeshjet e radhës në Kategorinë e Parë:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

VIDEOLAJM/ Në Dortumnd shqiptarët mbushin sheshet, këndohet dhe kërcehet shqip! Shikoni atmosferën elektrizuese

VIDEOLAJM/ Në Dortumnd shqiptarët mbushin sheshet, këndohet dhe kërcehet shqip! Shikoni atmosferën elektrizuese