Renditja/ Vllaznia fiton 2-1 me kryesuesit e Egnatias, Laçi dhe Dinamo paqe me gola! Skënderbeu mund 0-3 Erzenin

Renditja/ Vllaznia fiton 2-1 me kryesuesit e Egnatias, Laçi dhe Dinamo paqe me gola! Skënderbeu mund 0-3 Erzenin

Vllaznia 2-1 Egnatia

Superliga shqiptare mbylli sot javën e 24-t, teksa u luajtën tre duele. Duke nisur nga 13:30, Erzeni humbi 0-3 nga Skënderbeu, ndërsa Laçi dhe Dinamo barazuan 1-1. Në 17:00 në "Loro Boriçi" të Shkodrës, Vllaznia fitoi 2-1 me kryesuesit e Egnatias.

Në stadiumin e Rrogozhinës, Erzeni që luan si vendas nuk pati asnjë shans dhe humbi 0-3 me Skënderbeun. Korçarët e Gvozdenovic shënuan që pas tre minutave lojë me Franklin, para se Nikaj të dyfishonte në të shtatën minutë nga penalltia. Në pjesën e parë Erzeni gaboi me Kahrimanovic, që shpërdoroi nga penalltia. Ishte Alia që kuptoi krahun dhe priti 11 metërshin. Sërish Nikaj për korçarët "vulosi" gjithçka në të 76 minutë me golin e tretë.

Në Kurbin, Laçi dhe Dinamo barazuan 1-1. Të parët në avantazh ishin Blutë e Mehmetit që shënuan me Denisson Silva. Ishte Klinti Qato në pjesën e dytë që vendosi ekuilibrat në të 72 minutë me një kryevepër nga jashtë zone.

Në "Loro Boriçi" të Shkodrës, Vllaznia vendase fitoi 2-1 me Egnatian. Ende pa u nxehur mirë loja, Bekim Balaj në minutën e tretë kaloi shkodranët në epërsi. Duhej minuta e 27-të që Edison Ndreca të vendoste ekuilibrat. Fitorja e Vllaznisë erdhi pas goli të Ildi Grudës në minutën e 54. Kështu Vllaznia me 40 pikë barazon Partizanin në vendin e dytë dhe sheh Egnatian në krye me tëtë pikë më shumë.

Kujtojmë se dje Teuta mundi 1-0 Kukësin, ndërsa Partizani fitoi 2-1 derbin me Tiranën në "Air Albania".

Superliga, java 24:

E premte

Teuta 1-0 Kukësi

Partizani 2-1 Tirana

E shtunë

Erzeni 0-3 Skënderbeu

Laçi 1-1 Dinamo

Vllaznia 2-1 Egnatia

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin