Skocia mposhtet në shtëpi nga Çekia! Schick shkëlqen me 'dopietë', gol nga gjysma e fushës

Skocia ka zhgënjyer në nisjen e aventurës në ‘Euro 2020’, pasi është mposhtur 0-2 nga Republika Çeke në stadiumin e saj kombëtar. Edhe pse nisi me një ritëm të lartë sfida do të zhbllokohej vetëm pak çaste para se të mbyllej pjesa e parë, me protagonist sulmuesin Patrick Schick.

Në pjesën e dytë sulmuesi që është pjesë e Bayern Leverkusen do të shnangte jo vetëm portierin kundërshtar, por të gjithë të pranishmit në stadium dhe jo vetëm, pasi dyfishoi me një perlë nga gjysmëfusha.

Pas ndeshjeve të para Republika Çeke renditet e parë në Grupin D, po aq sa Anglia, por kryeson falë golavarazhit.

Ne.k./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të jetë Berisha pjesë e grupit parlamentar të PD në Kuvend?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Flakë 'ferri' në Siçili dhe Catania! Autoritetet: Dëme të pallogaritshme, presim përkeqësim! Të vendosur 'burg i përjetshëm' për zjarrvënësit