Skualifikohen 5 kandidatë nga gara në PD, reagon Harxhi: Akt i rëndë për partinë e djathtë! Përjashtimi i Elezit i pajustifikueshëm

Skualifikohen 5 kandidatë nga gara në PD, reagon Harxhi: Akt i rëndë për partinë e djathtë! Përjashtimi i Elezit i pajustifikueshëm

Edith Harxhi, një ndër kandidatët e kualifikuara në garën për kryetarin e Partisë Demokratike, ka reaguar ashpër ndaj skualifikimit të 5 kandidatëve nga kryesia.

Përmes një postimi në rrjetin e saj social Facebook, Harxhi e konsideron këtë një akt të rëndë për partinë e djathtë, për të cilën sipas saj kryetari aktual aktual ka premtuar disa herë sistem përballje.

Ajo ka veçuar, shkualifikimin e i Ibsen Elezit të cilin e konsideroi të pajustifikueshëm dhe të rëndë.

Harxhi shtoi se Elezi është një ndër zërat opozitar më të paepur dhe se pre vitesh kërkon reformimin e thellë të Partisë nga marrja peng e saj nga një njeri i vetëm.

“Ne do ta vazhdojmë së bashku si grup këtë betejë për reformim pavarësisht pengesave të qëllimshme nga Kryetari aktual.”, shkruan kandidatja në fund.


Lajmi kryesor:

Debate në kryesinë e PD-së, miratohen 4 kandidatatët për kryetarin e ri! Në garë përballë Bashës, Kadilli, Shehaj dhe Harxhi! Skualifikohen 5 të tjerë, anëtarja e grupit 'Për PD': Akt i rëndë


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Gafë e rëndë nga Kumbulla, Cremonese eliminon Romën nga Kupa e Italisë

VIDEO/ Gafë e rëndë nga Kumbulla, Cremonese eliminon Romën nga Kupa e Italisë