Skulifikimi i 5 kandidatëve nga gara për kryetarin e PD, anëtari i këshillit, Hoxha: Të heqësh të drejtën për të kandiduar është akt komunist

1621794702_Indrit.jpg

“T’i heqësh të drejtën dikujt për të kandiduar është akt komunist”.

Ky ka qenë reagimi i anëtarit të Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Indrit Hoxha, pas skualifikimit të 5 kandidatëve për garën e e kryetarit të ri të PD. Me tone të ashpra, Hoxha thotë se ky është një akt komunist. Ibsen Elezin nga Grupimi ‘Për PD' Admir Mulaj, Edmond Vrapi, Sabri Hoxha, Mirjan Jashanllari janë skualifikuar.


Lajmi kryesor:

Debate në kryesinë e PD-së, miratohen 4 kandidatatët për kryetarin e ri! Në garë përballë Bashës, Kadilli, Shehaj dhe Harxhi! Skualifikohen 5 të tjerë, anëtarja e grupit 'Për PD': Akt i rëndë


  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ulen në tryezë Rama e Basha për të diskutuar për vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

VIDEO/ Disa nga xhevahirët që 'pushtuan' foltoren e Berishës dhe 'do reformojnë' Partinë Demokratike