Sociedad  “shtyp” Atleticon, Barça një fitore larg titullit, fiton Chelsea

Sociedad  “shtyp” Atleticon, Barça një fitore larg titullit, fiton Chelsea

Nga ndeshja Real Sociedad-Atletico Madrid

Atletico Madrid zhvillon një nga ndeshjet më të shëmtuara të sezonit dhe humbet 3-0 ndaj Real Sociedad në “Anoeta”. Skuadra e Simeones ishte si e fikur ndërsa Sociedad dhuroi spektakël me golat e Willian Jose në pjesën e parë dhe dygolëshin e Juanmi në minutat 80-të dhe 93. Kur duhen edhe 5 javë nga përfundimi i kampionatit spanjoll Atletico mbetet në vend të dytë 12 pikë larg Barcelonës por kjo humbje e afrohen edhe më shumë Barcelonën me titullin kampion. Barcës i mjafton një fitore për të siguruar titullin e këtij sezoni në La Liga.

Në Angli Chelsea fiton në shtëpinë e Burnley ndeshjen e prapambetur të javës së 31-të dhe vijon gjuetinë e zonës Champions. Ai që i dhuron tre pikët skuadrës së Contes është Victor Moses që në pjesën e parë detyron Long të shënojë në portën e tij ndërsa në fraksioninn e dytë e shënon vet golin e fitores pasi vendasit kishin barazuar me Barnes.Me këtë fitore londinezët i afrohen në 5 pikë Tottenham të vendit të katërt.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar  

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar