Sonte derbi i Italisë, takohen Juventusi dhe Interi! Përplasje për titull

Sonte derbi i Italisë, takohen Juventusi dhe Interi! Përplasje për titull

Sonte është përballje vendimtare është ajo e sotmja mes Juventusit dhe Interit në Torino.  Një Juventus në formë pret kampionin në fuqi, Interin në derbin e Italisë.

Ndeshja mes ‘Bianconerëve’ dhe ‘Nerazzurrëve’ fillon në orën 20:45 në stadiumin Allianz të Torinos.

Juventus ka një numër lojtarësh të padisponueshëm për Derby d’Italia sonte, me Luca Pellegrini të pezulluar dhe Leonardo Bonucci në dyshim. Të lënduar janë Marley Ake, Kaio Jorge, Federico Chiesa dhe Ëeston McKennie.

Gjërat janë dukshëm më të thjeshta për Simone Inzaghi, të cilit i mbetet vetëm të përballet me gjendjen e jostabile të Stefan de Vrij.

Presioni është për Interin sonte, pasi një humbje do të shuante shpresat e tyre për të mbrojtur titullin këtë sezon, ndërsa Juventus tashmë ka një kontroll mjaft të fortë në vendin e 4-të.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Ishte liruar pak burgu pak kohë me parë, kush është Martin Bardhi! Tentoi të vrasë me armë Saimir Reçin bashkë me të birin

Ishte liruar pak burgu pak kohë me parë, kush është Martin Bardhi! Tentoi të vrasë me armë Saimir Reçin bashkë me të birin