Sonte nata finale e Eurovizion në Angli! Albina dhe familja Kelmendi shkëlqejnë në skenë me këngën 'Duje'

Sonte nata finale e Eurovizion në Angli! Albina dhe familja Kelmendi shkëlqejnë në skenë me këngën 'Duje'

Mbrëmjen e sotme mbahet finalja e edicionit të 67-të të ‘Eurovision Song Contest’, kompeticionit më të ndjekur muzikor në Evropë. Pjesë e finales është edhe Shqipëria që u përfaqësua nga Albina dhe familja Kelmendi me këngën ‘Duje’.

Albina dhe Familja Kelmendi kanë dhënë një performancë të shkëlqyer duke elektrizuar skenën me këngën 'Duje' që u vlerësua për detajet tradicionale dhe sinkronizimin e zërave të familjes. 

Deri më tani në platformat online, kënga ka arritur miliona klikime duke shënuar një sukses të madh. Albina dhe familja e saj do të ngjiten në skenë të 10-ët natën e së shtunës.  

Këtë vit festivali i ‘Eurovision’ po mbahet në Liverpool të Anglisë në vend të Ukrainës që nuk e pati të mundur një organizim të tillë për shkak të luftës që po zhvillohet.

Gjysmëfinalja e dytë e Eurovision Song Contest ishte në tërësi më e qetë se e para. Në një kohë që të martën gati në secilën këngë-performancë kishte “act party”, të enjten dolën më shumë solistë në skenë pa bujë, të mbështetur vetëm nga efektet e dritave. Vendet që prezantuan këngë të tilla qeta duket se nuk e patën të lehtë.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:25
Albina dhe familja Kelmendi 'pushtojnë' skenën e Eurovisionit me këngën 'Duje', shkëlqejnë me performancën në finale

Albina dhe familja Kelmendi kanë dhuruar një super performancë mbrëmjen e sotme në finalen e Eurovisionit të mbajtur në Liverpool të Anglisë.

Përfaqësuesja e Shqipërisë me këngën “Duje” synon të arrijë fitoren. Kënga e Albinës dhe familjes së saj, ka në qendër një baladë me motive nga Ballkani, detaj që është parë tepër tërheqës nga ana e publikut të gjerë.

M.Q./B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Muzike talkava: 13/05/2023 23:34

    Konge leshi miks muzike turke greke dhe serbe vetem kereografia eshte eshte shqiptare si perfundim ve ndi i fundit ne 15 finalestet

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Ndodh për herë të parë, Botërori 2030 do zhvillohet në 3 kontinente! Udhëtime 20 mijë km për skuadrat

Ndodh për herë të parë, Botërori 2030 do zhvillohet në 3 kontinente! Udhëtime 20 mijë km për skuadrat