Sot 100 vite, Patozi ironi me politikën: Tirona ka parë edhe më keq...


Drejtuesi i Bindjes Demokratike Astrit Patozi ka komentuar me ironi festimet e ndara për 100 vjetorin e Tiranës nga krerët e shtetit, megjithatë, thotë ai, kryeqyteti ka parë edhe më keq se kaq.  "Këta udhëheqësit e mëdhenj të popullit dhe të partisë edhe festën e 100 vjetorit të Tiranës kryeqytet e paskan trajtuar si vizitën e Albin Kurtit. Secili duke e futur ne odën e vet. Edhe hajde prit seriozitet shteti pastaj prej tyre! I vetmi ngushëllim është fakti që Tirona është mësuar me mbajt edhe më shumë se kaq gjatë këtij shekulli tmerrësisht të gjatë".


Lajmi kryesor:

100-vjetori i Tiranës, Rama: Është Amerika jonë e vogël! Veliaj: Të bëhemi bashkë si në kohën e Skënderbeut


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i Henri Çilit, a mendoni se po fillon të veprojë drejtësia e re?