Sot 11.445 vaksinime të kryera, në total mbi 900 mijë të tilla

11.445 qytetarë kanë marrë ditën e sotme vaksinën anti-COVID. Ndërsa që nga fillimi i vaksinimit masiv ka shkuar në 912.874 numri i qytetarvë të vaksinuar kundër koronavirusit. Shifrat i ka bëre me dije ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. 


Lajmi kryesor:

Koronavirusi, asnjë viktimë dhe vetëm 1 i infektuar në 24 orët e fundit, Manastirliu: Qarku i Fierit dhe Gjirokastrës me asnjë rast aktiv! Mbi 900 mijë qytetarë të vaksinuar


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të jetë Berisha pjesë e grupit parlamentar të PD në Kuvend?×

Lajmi i fundit

John

Certifikatë vaksinimi dhe test negativ për të hyrë në restorant, Mali i Zi miraton masa të reja anti-COVID