Sot 9140 vaksinime të kryera, në total mbi 890 mijë të tilla

Gjatë ditës së sotme në të gjithë vendin janë kryer 9140 vaksinime, ndërsa nga fillimi i fushatës "Shqipëria Buzëqesh" janë kryer 890.052 vaksinime.

Po sot erdhën edhe mbi 11 mijë vaksina Pfizer që shërbejnë për vijimin  e procesit të vaksinimit masiv pa u ndalur në të gjithë vendin. Sigurimi i dozave të vaksinave përmes kontratave të lidhur nga qeveria ka bërë që sot Ministrja e Shëndetësisë, Manastirliu të njoftojë se është ulur edhe fasha moshore e vaksinimit dhe do të vijojë me + 50-vjeçarët.


Lajmi kryesor:

Mbërrijnë 11.700 doza të vaksinës Pfizer! Sot 9140 vaksinime të kryera! Rama: Nuk do të ndalemi derisa qytetari i fundit të jetë vaksinuar


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të jetë Berisha pjesë e grupit parlamentar të PD në Kuvend?×

Lajmi i fundit

John

Sali Berisha, ky 'kalë i ngordhur', që do të sfidojë Amerikën