Sot dita e infermierëve, mjeku Tritan Kalo: Ju jeni krahu i djathtë, shtyllë e fortë

1620851297_18577632643374702496110415376670280854571115n.jpg

Në ditën ndërkombëtare të infermierëve, mjeku Tritan Kalo në një postim në rrjete sociale shkruan se ata janë pa as më të voglin hezitim krahu i djathtë dhe një shtyllë e fortë e ofrimit të përkujdesit ndaj çdo të sëmuri, si në kushtet spitalore po ashtu edhe në mjediset ambulatore.

Kohë kovidiane….12.05.2021…. Dita botërore e infermjereve/infermjerëve….Janë pa as më të voglin hezitim krahu i djathtë i Mantelbardhëve kudo në Botë… Janë baza më e gjërë dhe një shtyllë e fortë e ofrimit të përkujdesit ndaj çdo të sëmuri, si në kushtet spitalore po ashtu edhe në mjediset ambulatore të Shërbimeve Shëndetsore publike dhe private…. Sakrifikojnë  jo pak nga shëndeti i tyre sidomos këto kohë të Pandemisë nga Sars-Cov2/Covid-19, kur një  numër jo i vogël i tyre janë sëmurë nga kjo “flamë mbarëbotërore”, ose edhe kanë humbur jetën prej saj…. Jemi të gjithë shumë krenar për JU!!!….Përftoj nga ky postim për t’ju uruar atyre dhe të gjithë Bashkëkombasve të mi edhe Fitër Bajramin, GËZUAR...Together forever”, shkruan ai.


Lajmi kryesor:

Dita e infermierëve, Meta: Kanë bërë punë heroike! Manastirliu: Angazhimi juaj në fushatën e vaksinimit, në dobi të shëndetit të popullatës


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është rimëkëmbur ekonomia juaj familjare pas vështirësive të hasura gjatë pandemisë?×

Lajmi i fundit

John

1 vit dhimbje e vetëmohim, Sanatoriumi kthehet në normalitet! 30 pacientë me sëmundje të mushkërive të shtruar te Shefqet Ndroqi