Sot muaji i Ramazanit, Balla: Agjërim të lehtë, deputetë të reflektojnë këtë muaj për të punuar më shumë për shqiptarët

 

Kreu i Grupit të PS-së, Taulant Balla ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e shenjtë të Ramazanit. Nga Kuvendi, Balla tha se ky muaj duhet të shihet edhe nga deputetët si një muaj reflektimi për të punuar më shumë se bashku për qytetarët shqiptarë.

“Meqë mora fjalën jam i sigurt që brenda salle ka kolegë dhe kolegë të besimit islam që agjërojnë, t’iu uroj agjërim të lehtë. Ta kuptojnë muajin e shenjtë të ramazanit si një muaj të rëndësishëm e kohë për reflektim, por ne mbi të gjitha ta shohim si muaj reflektimi për të qenë më shumë herë sëbashku për të bërë punë më të mira”, tha Balla.


Lajmi kryesor:

Besimtarët myslimanë nisin sot muajin e Ramazanit, kreu i KMSH: Agjërim të lehtë! Begaj: Zoti ju pranoftë lutjet


SI.E./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Kreshnik Spahiu: Pse Berisha fiton vetëm në gjykatat e Shqipërisë por humb në Paris, Londër, Washington?

Kreshnik Spahiu: Pse Berisha fiton vetëm në gjykatat e Shqipërisë por humb në Paris, Londër, Washington?