Sot ndeshja kundër Ishujve Faroe, kombëtarja shqiptare kërkon vendin e parë vendin e parë në grup! Formacioni i mundshëm

Sot ndeshja kundër Ishujve Faroe, kombëtarja shqiptare kërkon vendin e parë vendin e parë në grup! Formacioni i mundshëm

Futbollistët e kombëtares shqiptare

Kombëtarja e futbollit të Shqipërisë do të zbresë sonte në “Air Albania” për t’u përballur me Ishujt Faroe në ndeshjen e fundit të vendit tonë në fazën e grupeve.

Kuqezinjtë janë tashmë të kualifikuar, por një fitore apo barazim përballë Ishujve Faro do të bënte që Shqipëria të kalonte grupin në vendin e parë.

Pritet që atmosfera në “Air Albania” të jetë e magjishme edhe me festimet që pritet të ketë para dhe pas ndeshjes së sotme për kualifikimin e Shqipërisë në Euro2024.

Një tjetër stimul për fitore ditën e sotme është prania e madhe e tifozëve dhe ecuria pozitive në stadiumin “Air Albania”.

Formacioni i mundshëm: 

Strakosha, Mitaj, Ismajli, Gjimshiti, Balliu, Ramadani, Bare, Asani, Uzuni, Muçi, Daku

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 14:10
‘Plisat’ s’do të jenë në stadium në ndeshjen me Ishujt Faroe, tifozët sulmojnë FSHF-në nëpër komente: Turp!

Kombëtarja shqiptare do të përballet sonte me Ishujt Faroe në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve për kualifikueset “Euro 2024”. Kuqezinjve u duhet vetëm një pikë për të garantuar kryesimin e grupit E.

Por ajo çfarë vihet re në këtë ndeshje është fakti që në stadium nuk do jenë të pranishëm “plisat” grupi i tifozëve shqiptarë nga Prishtina që gjithmonë e mbështesin ekipin kombëtar. Mësohet se shkak për mungesën e plisave është bërë fakti që nuk janë pajisur me bileta nga FSHF.

Kjo ka ngjallur reagim të madh nga tifozët të cilët kanë 'vërshuar' me komente në rrjetet sociale kundër FSHF, duke kërkuar që ‘plisat’ të jenë në stadium.

Ora 12:00
Ndeshja e fundit për fazën e grupeve, ja si projektohet të jetë formacioni i Shqipërisë përballë Ishujve Faroe

1700256117_kess.jpg

Është zbardhur formacioni i mundshëm që trajneri Sylvinho do të nxjerrë në fushë përballë Ishujve Faroe mbrëmjen e sotme në 20:45.

Formacioni me 11-shen që pritet të luajë që nga fillimi i ndeshjes pritet të jetë si më poshtë:

Në portë: Strakosha

Mbrojtës: Mitaj, Ismajli, Gjimshti dhe Balliu

Mesfushë: Ramadani, Bare dhe Muçi mesfushor i avancuar.  

Sulm: Uzuni, Asani dhe Daku.

B.V/SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

Nënshkruhet kontrata me kompaninë serbe për shpërndarjen e energjisë elektrike në veri të Kosovës

Nënshkruhet kontrata me kompaninë serbe për shpërndarjen e energjisë elektrike në veri të Kosovës