Nga ndërtimi i pistës së avionëve deri tek ndërtimi i depove të armatimit, ja si do të duket baza ajrore e NATO-s në Kuçovë (FOTO)

Sot kanë nisur punimet për modernizimin e bazës ajrore të NATO-s në Kuçovë, ndërsa kryeministri Edi Rama ka publikuar edhe pamjet sesi do të duket pista e re e uljes së avionëve ushtarakë.

Pista moderne do të jetë e përshtatshme për mundësinë e uljes së avionëve ushtarake nga më modernët. Në bazën ajrore do të bëhet edhe ndërtimi i depove të armatimit dhe të karburantit, stacioneve të armatimit, parkingut të avionëve, stacionit kundër avarive dhe zjarreve, rindërtimin e pistës dhe kullës së kontrollit. 


Lajmi kryesor:

Modernizim bazës ajrore të NATO-s në Kuçovë! Rama: Rrit rolin tonë politik dhe ushtarak! Gjeneral Begaj: Dëshmon rëndësinë strategjike të vendit tonë në rajon (VIDEO)


Ora 12:52
Sot nisën punimet, ja si do të duket baza ajrore e NATO-s në Kuçovë
1 / 9
2 / 9
3 / 9
4 / 9
5 / 9
6 / 9
7 / 9
8 / 9
9 / 9
M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Drejt djegies së raundit të tretë, mendoni se PS duhet ta zgjedhë vetë Presidentin?×

Lajmi i fundit

John

‘Galaktikët’ pushtojnë sërish Europën, Reali kampion i Champions League për herë të 14