Sot starton sezoni i ri i super kampionateve në Evropë, luajnë topin e parë Premier League, Bundesliga, Liga franceze dhe ajo holandeze

Sot starton sezoni i ri i super kampionateve në Evropë, luajnë topin e parë Premier League, Bundesliga, Liga franceze dhe ajo holandeze

Sot starton sezoni i ri futbollistik në kampionatet më të rëndësishme në Evropë.  E para ka startuar Bundesliga. Në orën 20 e 30 kampionët e Bayern Mynih kanë luajtur topin e parë në shtëpinë e Frankfurtit. Në orën 21 filloi kampionati më i fortë dhe më i bukur në botë, premier liga angleze që starton me derbin e Londrës mes Arsenal dhe Cristal Palace.

Po në orën 21 nis edhe kampionati francez ose ndryshe Lige One, me sfidën Lyon-Ajaccio. Ndërkohë që  Heerenveen-Sparta Rotterdam ka qenë sfida e parë e këtij sezoni edhe për kampionatin e gjashtë më të fortë në Evropë, atë holandez. Seria A e Italisa dhe La Liga e Spanjës nisin javën tjetër. 

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Thirrjet për kursimin e energjisë elektrike, mendoni se zbusin pasojat e krizës energjetike?×

Lajmi i fundit

Të shtëna me armë zjarri në Elbasan, dyshohet për një të vrarë, ende nuk dihen rrethanat

Të shtëna me armë zjarri në Elbasan, dyshohet për një të vrarë, ende nuk dihen rrethanat