Sot u arrestua për dhunë në familje, në 2016 efektivi i policisë u plagos në kokë nga një grabitës gjatë një aksioni policor në Kurbin

Report Tv mëson se efektivi i policisë së Kurbinit Nikolin Gjergji, i arrestuar për dhunë në familje, rezulton të jetë plagosur gjatë një operacioni policor në vitin 2016-të.

Policia ishte njoftuar për vjedhjen e një makine të llojit 'Porche' dhe është vënë në ndjekje të autorit. Sapo ka konstatuar se po e ndiqte policia, autori i grabitjes ka qëlluar mbi policinë duke plagosur policin Nikolin Gjergji.

Efektivi i policisë mori një plumb në kokë dhe u dërgua për ndihmë mjekësore në Spitalin e Traumës dhe arriti të shpëtoje. Ngjarja ndodhi me 22 dhjetor të vitit 2016-të në autostradën Milot-Mamurras, pranë fshatit Gjorm të Kurbinit.


Lajmi kryesor:

Dhunonte gruan dhe djalin, arrestohet polici në Lezhë! Gjykata i pajisë me urdhër mbrojtje (EMRI)


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e mbeshtesni nismen Ballkani i Hapur krijuar nga Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Bllokuar prej disa orësh, normalizohet situata në Kapshticë, pala greke i përshtatet ritmit shqiptar dhe punon me disa sportele