Nuk vonoi as 30 minuta, publikohet në rrjet teza e provimit të Letërsisë së Maturës Shtetërore

Nuk vonoi as 30 minuta, publikohet në rrjet teza e provimit të Letërsisë së Maturës Shtetërore

 

Pak minuta pas nisjes së provimit të gjuhës shqipe dhe letërisisë në maturën shtetërore është publikuar një variant i tezës.

Edhe në provimin e anglishtes ndodhi e njëjta gjë.

Kur u pyet nga gazetarët, ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi tha se nuk e cenon procesin.  

 


Lajmi kryesor:

Sot provimi i dytë i 'MSH', zhvillohet provimi i Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë! Teza qarkulloi online, Kushi: S'na vjen mirë! Maturanti: Ishalla kam kopjuar mirë


Ora 10:30
Sot zhvillohet provimi i maturës për gjuhën shqipe dhe letërinë, publikohet teza
 • G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

   A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?  ×

  Lajmi i fundit

  Eh sa shumë shërbime ju bëjnë 'Atyre'!

  Eh sa shumë shërbime ju bëjnë 'Atyre'!