Spanjë/ Arrestohen 8 shqiptarë, policia u gjen nëpër shtëpi mbi 2 mijë rrënjë marijuanë dhe 40 kilogramë boçe

Spanjë/ Arrestohen 8 shqiptarë, policia u gjen nëpër shtëpi mbi 2 mijë rrënjë marijuanë dhe 40 kilogramë boçe

Marijuana e kultivuar nga shqiptarët

SPANJË – Tetë shqiptarë, pjesë e një organizate kriminale, janë arrestuar nga policia ditën e sotme (18 qershor 2024) në zonën e Turis, pasi kultivonte me qëllim shitjen, marijuanë.

Sipas medias spanjolle Levante, operacioni për çmontimin e kësaj organizate kriminale shqiptare kishin nisur që nga marsi i vitit 2023. Operacioni konkludoi me kontrolle blic ne 8 shtëpi.

Nga kontrollet, policia gjeti dhe sekuestroi 2024 bimë marihuanë dhe 40 kilogramë boçe të kësaj lënde narkotike.

Terë shqiptarët akuzohen për veprat penale anëtarësim në një organizatë kriminale, trafik qëniesh njerëzore, trafik droge, mashtrim me energjinë elektrike dhe disa vepra të tjera të parashikuara nga ligji spanjoll.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Emigranti: 18/06/2024 21:52

    Shqipnija ka prollu vetum krim per 34 vite

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Presidenti Biden tërhiqet nga gara: Çfarë ndodh tani?

Presidenti Biden tërhiqet nga gara: Çfarë ndodh tani?