Spanjë/ Zjarri ‘gllabëron’ pallatin 14-katësh në Valencia! Shikoni videon

Spanjë/ Zjarri ‘gllabëron’ pallatin 14-katësh në Valencia! Shikoni videon

Një zjarr ka rënë në një pallat 14-katësh në qytetin e Valencias në Spanjë. Momentalisht flitet për 14 persona të plagosur mes tyre 6 zjarrfikës dhe një fëmijë,

Mediat e huaja bëjnë me dije se zjarri u raportua rreth orës 17:30 së ditës së sotme, ku fillimisht u tha se flakët nisën në katin e 5 të pallatit dhe për shkak të erës së fortë u përhapën në katet e mësipërme, si dhe në një pallat ngjitur. 

Shërbimet e urgjencës raportojnë se 22 ekipe të zjarrfikësve kanë shkuar në vendngjarje, si dhe Kryqi i Kuq.

Pallati me 138 apartamente ndodhet në kryqëzimin e rrugëve General Avilés dhe Maestro Rodrigo.

Kryeministri spanjoll, Pedro Sánchez ka shprehur solidaritetin e tij me të plagosurit dhe mirënjohje për personelin e emergjencave

"Jam i tronditur nga zjarri i tmerrshëm që shpërtheu. Unë do të doja të shpreh solidaritetin tim me të gjithë të prekurit dhe mirënjohjen time për të gjithë personelin e urgjencës që tashmë punon në vendngjarje”,- shkroi ai në rrjetin social “X”.

 

 

K.M/S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Sa i njohim ekzaminimet radiologjike? Sonte në 21:00 ‘Klinika 24’ në Report Tv

Sa i njohim ekzaminimet radiologjike? Sonte në 21:00 ‘Klinika 24’ në Report Tv