Spektakël me 9 gola, Vllaznia 'bombardon' Dinamon! Drejtuesit shkodran: Na pëlqejnë ditë si këto

9 gola, spektakël dhe fitore mahnitëse për Vllaznisë ka prodhuar ndeshja e fundit e javës së 5 të Superligës. Skuadra shkodrane ka fituar 6-3 kundër nëndetëses falë golave të Diagne, Durdevic, Aralicës ‘dopietë’, Jonuzit dhe Mustedanagic. Një 3 pikësh që kënaqi tej mase tifozët e shumtë në stadium, por edhe drejtuesit e klubit.

Alban Xhaferri, president i Vllaznisë: ‘Ishte një futboll i bukur dhe pamë një skuadër që ndërvepron e gjitha së bashku. Ishte një spektakël i jashtzakonshëm në Shkodër. Për këtë jemi të kënaqur të gjithë me çunat që bënë më të mirën, duke qenë edhe fantastik.’

Liridon Latifi, futbollist i Vllaznisë: ‘Siç e kam premtuar po kthehem në momemnte e mia më të mira dhe shpresoj që do përmiorësohem akoma më shumë. Kjo fitore na forcon shumë dhe jemi shumë të motivuar për të vazhduar para.’

Thomas Brdaric, trajner i Vllaznisë: ‘Më pëlqejnë ditë si këto. Ishte një moment i veçantë për Vllazninë dhe jam shumë i lumtur për tifozët që në fund të ndeshjes festuan me ne 3 pikët. S’kam çfarë them tjetër veçse jam shumë i lumtur.’

Bledi Shkëmbi, trajner i Dinamos: ‘Vllaznia ishte më agresive, na vendosi shumë në vështirësi, duke arritur të përmbyste edhe rezultatin. Pjesën e dytë shkoi jo mirë duke gabuar të gjithë përfshirë edhe veten time.’

Me këtë fitore Vllaznia ngjitet në vendin e dytë me 9 pikë, 2 më pak se Tirana kryesuese, ndërsa Dinamo renditet në vendin e gjashtë me 6 pikë.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Rreshtoi arritjet e Shqipërisë në arenën ndërkombëtare përmes një videoje, ministrja e Jashtme uron: Gëzuar ditën e flamurit