Spektakël në Anfield, derbi i takon Liverpulit, vijon i qetë rrugëtimin drejt titullit

Spektakël në Anfield, derbi i takon Liverpulit, vijon i qetë rrugëtimin drejt titullit

Liverpuli vijon që të mos njohë humbje dhe të jetë i pamposhtur në Premier League, ndërsa vijon rrugëtimin i qetë drejt titullit kampion pas shumë viteve.

Fitoren e radhës të kuqtë e kanë arritur përballë Manchester United duke i mposhtur 2-0. Golat u shënua nga Virgil Van Dijk në minutën e 14 dhe Mohamed Salah në minutën e 90 që vulosi tre pikëshin.

Me këtë fitore Liverpuli shkëputet 16 pikë nga vendi i dytë që mbahet nga Manchester City, por që është dorëzuar nga lufta prë titull.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale në SHBA, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

FOTO/ 3 muaj më parë sulmoi kompaninë Qefalia, por sot hesht! Këlliçi në stadium i shoqëruar nga Xhemal Qefalia e Sali Lushaj

FOTO/ 3 muaj më parë sulmoi kompaninë Qefalia, por sot hesht! Këlliçi në stadium i shoqëruar nga Xhemal Qefalia e Sali Lushaj