POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Spektakël në Super Bowl, fitojnë Patriots, Tom Brady legjendë (FOTO)

Pak emocione, vetëm një touchdown por në fund fitojnë gjithnjë New England Patriots. Në edicionin e 53-të të finales së madhe të Super Bowl në Atlanta të Shba-së New England Patriots fitojnë 13-3 ndaj Los Angeles Rams dhe fitojnë për herë të gjatë Super Bowl-in.

Gjashtë triumfe për Patriots ashtu si edhe për sportistin Tom Brady që gjithmonë e më shumë shndërrohet në një legjendë të këtij sporti. Një paraqitje spektakolare ka bërë Julian Edelman që është zgjedhur edhe si lojtari më i mirë i finales ndërsa ka zhgënjyer Jared Goff.

Lexo edhe:

41 vjeçari Tom Brady i emocionuar pas finales ka thënë :” Ishte një vit i pabesueshëm ku kemi luftuar shumë. Kundërshtarët luajtën shumë mirë dhe kishin një mbrojtje të jashtëzakonshme duke na e bërë më të vështirë” e mbyll Brady. Spektakël pati edhe përpara fillimit të finales ku himni amerikan u këndua nga këngëtarja Gladys Knight.

d.ba./b.ha./Shqiptarja.com
Komento