Spitali i ri i Fierit/ Rama: Hap dyert për pak ditë, kanë aplikuar për tu punësuar deri 424 bluza të bardha e të tjerë! Ironizon kritikët me një video: Ja hyrja e 'stallës'

424 është numri i aplikantëve që duan të punësohen në Spitalin e ri Rajonal të Fierit.  Lajmin e ka dhënë sot Kryeministri Rama i cili bën me dije gjithashtu se spitali hape për pak ditë.

"424 APLIKANTË për Spitalin e Ri Rajonal të Fierit, që hap dyert për pak ditë, me një super ekip turko-shqiptar, një qendër jo vetëm shërbimesh ekselence shëndetësore, po edhe transferimi teknologjie e dijesh, e cila do të jetë edhe i pari shembull i Autonomisë Spitalore që do ta shtrijmë në krejt vendin gjatë Mandatit të Tretë", shkruan Rama. 

Spitali i Ri Rajonal Memorial në Fier, është shumë pranë përfundimit. Hapja e tij pritet të bëhet javën e tretë të këtij muaji. 

Ndërtimi i Spitalit Rajonal të Fierit iu premtua Kryeministrit Edi Rama gjatë takimit të tij me presidentin turk Rexhep Taip Erdogan se do të ndërtohet përpara zgjedhjeve.  

10 ditë më parë ministrja Manastirliu bëri thirrje të gjithë profesionistëve të shëndetit të interesuar për t’u punësuar në Spitalin e Ri Rajonal Memorial Fier, që të aplikojnë menjëherë, duke garantuar punësim me meritë dhe transparencë, ndërsa theskoi se spitali është shumër pranë përfundimit.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 14:19
VIDEOLAJM/ Rama poston pamje nga Spitali i Fierit, ironizon kritikët: Ja edhe hyrja e 'stallës'

 

Kryeministri Rama ka postuar pak minuta më parë pamje nga hyrja e spitalit të ri rajonal të Fierit që po ndërtohet.

"Ja edhe hyrja e "stallës" që u verboi sytë e shthuri gojën komentatorëve të zjarrtë demokratikas këtu... Mos u mërzisni miq, Shqipëria nuk ndalet dhe kjo shumicë popullore që punon pa pushim, nuk ndalet; më e mira do bëhet edhe për ju demokratikësit, për familjet tuaja, për vendbanimin tuaj Dhe do ta bëjmë ne, me punë e me durim, jo me gjumë e me llafe nëpër gjumë", shkruan Rama.

 

 

K.T./J.SH./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Strukturë e armatosura për mbrojtjen e votës, ju duket normale strategjia e PD-së për zgjedhjet?

Komento

Komente

 • Iris: 04/04/2021 01:58

  Qe duket si stalle,duket e se luan as topi,sa per /the hall/,i bukur eshte ,por jo i jashtzakonshem.Po flet per numrin e aplikanteve,po do te isha me e kenaqur sikur te na tregoje cfare pune do te bejne ata persona,mbi tokat e te cileve u ndertua spitali.

  Përgjigju
  • raul: 04/04/2021 11:54

   Po si nuk flet nje fjale te mire per kete investim gjigand te Turqise ne Shqiperi presidenti i cili di vetem te paraljmeroi se ne 25 prill do marre shpaten per te prere duart. Nuk ka president me partiak ne planet se ky prandaj ka nje urrejtje mbarekombetare te popullit shqiptar ndaj tij qe do shfaqet fuqishem me 25 prill.

  • Toni: 04/04/2021 08:52

   Iris,si ka mundësi të jesh kaq trushpëlar partiak? I qan hallin dy familjeve të cilave toka ju dëmshpërblye dhe jo vetëm kanë mundësinë të blejnë tokë tjetër me ato lekë por shteti u dha mundësinë të punësohen tek spitali ose të bëjnë biznes afër tij! Po 200 personat që do punësohen aty o kaqol PD-lSI-je,nuk kanë asnjë rëndësi për ty? Po mijëra jetë njerëzish që do shpëtohen aty nuk vlejnë për ty? Kaq errësirë politike ke vënë në vënd të syzeve të diellit sa nuk arrin dot të shohësh asgjë të mirë tek ky spital! Sa për pamjen që të duket si stallë,jam mëse i sigurtë që një njeri që jeton dhe mendon si bagëti vetëm stalla sheh përpara tij!×

Lajmi i fundit

John

Edmond Spaho në Korçë: Do hapim negociatat me BE dhe do zhvillojmë ekonominë