Sponsorët i vijnë në dihmë Barcelonës, katalanasit nuk heqin dorë për Lautaro Martinez

Sponsorët i vijnë në dihmë Barcelonës, katalanasit nuk heqin dorë për Lautaro Martinez

Vera premton të jetë e nxhetë jo vetëm për shkak të motit apo futbollit që do të na shoqërojë, por edhe për pasojë të merkatos europiane të futbollit që gjithmonë ka lënë zgjuar deri vonë tifozët e këtij sporti.

Një çështje që vijon të jetë e nxehtë është ajo e Lautaro Martinez te Interi, që pëlqehet jashtëzakonisht shumë nga Barcelona dhe Leo Messi. Te Interi e kanë bërë të qartë se nuk heqin dorë nga klauzola dhe katalanasit kanë mundësinë e vetmë për ta blerë ‘demin’ nga 1-15 korrit, ku duhet të paguajnë sezbën 111 mln euro.

Më herët thuhej se Barcelona nuk i ka mundësitë të pagunte këtë shumë, por raportimet kanë ndryshuar sipas “La Repubblica”. Me rifillimin e La Liga-s spornsorët i kanë ofruar siguri klubit katalanas dhe janë gati të plotësojnë shifrën për të marë sulmuesin nga Interi.

Për të rregulluar bilancet Barcelonën do e ndihmonte shumë shitja e Coutinho-s dhe Semedo-s, të cilët me shumë gjasë janë në vitin e fundit në kontratë me katalanasit.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar  

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar