Sport – Messi pranë kuotës së 400 golave me Barcelonen?

Cristiano Ronaldo në ndeshjen ndaj Rayo Vallecanos (2-0) shënoi golin e 100-të me fanellën e Real Madridit. Por, Lionel Messi është prane kuotës se 400 golave në fanellën e Barcelonës.
Sikurse shkruan gazeta sportive spanjolle Mundo Deportivo, lojtari i perfaqesueses se Argjentines deri tani ka realizuar 398 gola ne fanellen e Barcelones dhe nese shenon te shtunen ne mbremje dy gola ndaj Seviljes, do të arrije shifrën e 400 golave.
Ndërkohe, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo janë duke luftuar edhe për trofeun e golashënuesit më të mitë të sezonit në La Liga.
Deri tani, ne krye te listes eshte ylli portugez me 37 gola të realizuar kete sezon, katër më shumë sesa Messi që renditet i dyti. /atsh/
 

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Qetësohet Colella, gjashtë rikthime te Partizani