Sport – Miqësore Shqipëri – Francë/ Deschamps publikon listën e 24 futbollistëve

/ATSH-AFP/. - Mungesa e Karim Benzema (Real Madrid), i demtuar dhe prezenca surprize e Paul-Georges Ntep (Rennes), per here te pare ne perfaqesuese, vihen re ne listen e 24 futbollisteve qe do te grumbulloje trajneri i ekipit perfaqesues te Frances, Didier Deschamps, per ndeshjet miqesore ndaj Belgjikes dhe Shqiperise ne qershor.
Ndeshja me Belgjiken do te luhet ne Stade de France me 7 qershor, ndersa ajo ne Shqiperi me 13 qershor.
Lista e 24 lojtareve eshte:
Portiere: Hugo Lloris (Tottenham/ANG), Steve Mandanda (Marseille), Stéphane Ruffier (Saint-Etienne)
Mbrojtes: Patrice Evra (Juventus /ITA), Christophe Jallet (Lyon), Laurent Koscielny (Arsenal/ANG), Bacary Sagna (Manchester City/ANG), Mamadou Sakho (Liverpool/ANG), Raphaël Varane (Real Madrid/SPA), Benoît Trémoulinas (FC Séville/SPA), Eliaquim Mangala (Manchester City/ANG)
Mesfushore: Yohan Cabaye (Paris SG), Maxime Gonalons (Lyon), Geoffrey Kondogbia (Monaco), Blaise Matuidi (Paris SG), Moussa Sissoko (Newcastle/ANG), Dimitri Payet (Marseille), Paul Pogba (Juventus/ITA)
Sulmues: Mathieu Valbuena (Dinamo Moska/RUS), Antoine Griezmann (Atletico Madrid/SPA), Alexandre Lacazette (Lyon), Nabil Fekir (Lyon), Olivier Giroud (Arsenal/ANG), Paul-Georges Ntep (Rennes) 

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Ky është Aqif Konesha, biznesmeni që mori 3 milionë euro tender nga Lefter Alla