S’pranon të ndjekë ekipin, Sheiku i City-t udhëton në Stamboll

S’pranon të ndjekë ekipin, Sheiku i City-t udhëton në Stamboll

Pronari i Manchester Cityt, Sheikh Mansour

Pronari i Manchester Cityt, Sheikh Mansour pritet të marrë pjesë në finalen e Ligës së Kampionëve.

Sheikh Mansour do të marrë pjesë sonte në finalen e Ligës së Kampionëve në Stamboll, kjo është paraqitja e tij e parë në një ndeshje në pothuajse 13 vjet.

Sheikhu, i cili bleu Cityn në vitin 2008, ka marrë pjesë vetëm një ndeshje konkurruese që nga marrja në dorëzim e klubit - një fitore 3-0 në shtëpi ndaj  në vitin 2010. Por Sheikhu ka fluturuar në Stamboll me avion privat për të parë Cityn duke u përpjekur të krijojë histori duke fituar titullin e parë të Ligës së Kampionëve për të arritur një trefishtë historik

Nëse City mund Inter Milanin dhe bëhet mbretërit e Evropës për herë të parë, ata do të bëhen vetëm klubi i dytë anglez - pas Manchester United në 1999 - që fiton Premier League, FA Cup dhe Champions League në të njëjtin sezon.

Mansour do të marrë pjesë në lojë së bashku me kryetarin e Cityt Khaldoon Al Mubarak dhe mund të takohet me menaxherin Pep Guardiola dhe lojtarët e tij pas fishkëllimës së fundit.

Nën drejtimin e Mansour, klubi ka fituar shtatë tituj të Premier League në 12 vitet e fundit dhe pesë nga gjashtë të fundit.

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)