Lufta/ Spitali në Izrael: Pengjet e liruara nga Hamasi janë në gjendje të mirë shëndetësore

Lufta/ Spitali në Izrael: Pengjet e liruara nga Hamasi janë në gjendje të mirë shëndetësore

Spitali Wolfson, Izrael

Qendra mjekësore Wolfson në Holon, në Izraelin qendror, ka deklaruar se 5 pengjet e liruara nga Hamasi, të cilat u dërguan për vizita mjekësore në këtë spital, janë në gjendje të qëndrueshme shëndetësore. 

Në total, dje Hamasi liroi 24 pengje, duke përfshirë 13 izraelitë, 10 tajlandezë dhe një filipinas. Po ashtu, sot pritet të lirohet një grup tjetër pengjesh. 

Armëpushimi 4-ditor në Gaza, mes Izraelit dhe Hamasit, hyri në fuqi në orën 07:00 të mëngjesit të 24 nëntor.


Lajmi kryesor:

Lufta/ U vonua lirimi i pengjeve, Egjipti dhe Katari zgjidhin problemin! Hamasi: Do lirojmë pengjet e planifikuara për sot! I dorëzohen Kryqit të Kuq 13 pengje izraelitë dhe 7 të huaj


K.M/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

Gjermania vlerëson angazhimin e Malit i Zi ndaj reformave evropiane

Gjermania vlerëson angazhimin e Malit i Zi ndaj reformave evropiane