Stamboll/ Arrestohen katër persona, ngjallnin frikë në rrjete sociale! Publikonin pamje të tmerrshme nga tërmeti

Stamboll/ Arrestohen katër persona, ngjallnin frikë në rrjete sociale! Publikonin pamje të tmerrshme nga tërmeti

1675706219_AFP338M84LkuVDU3400647229681YvE656x492CorriereWebSezioni.jpg

Policia e Turqisë tha se ditën e sotme janë arrestuar katën persona për postime që ngjallin frikë në rrjete sociale përsa i përket situatës tragjike të tërmetit në Turqi dhe Siri.

Ai shtoi se një hetim më i gjerë në llogaritë e mediave sociale ishte në vazhdim, por nuk ofroi informacion mbi përmbajtjen e postimeve.

Mediat sociale turke janë mbushur me postime nga njerëz që ankohen për mungesën e përpjekjeve të kërkim-shpëtimit në zonën e tyre, veçanërisht në Hatay.

Policia duket se ka adresuar pretendime të tilla të martën.

“Menjëherë konstatohet adresa dhe lokacioni i qytetarëve që kërkojnë ndihmë dhe vendoset koordinimi”, thanë ata.

 

Tërmeti goditi rajonin herët të hënën, duke vrarë më shumë se 4,800 njerëz në Turqi dhe Siri, duke plagosur mijëra të tjerë dhe duke dëmtuar shumë ndërtesa.


Lajmi kryesor:

‘Eja të më shpëtosh’, nga rrënojat vijnë thirrjet për ndihmë! Mbi 7000 viktima! Qyteti sirian bombardohet pas tërmetit (VIDEO+FOTO)


F.D/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

EURO 2024/ Reteguin nuk mjafton! Anglia nuk e diskuton fitoren! ‘3 luanët’ mundin mes 3 golave Italinë në Napoli

EURO 2024/ Reteguin nuk mjafton! Anglia nuk e diskuton fitoren! ‘3 luanët’ mundin mes 3 golave Italinë në Napoli