Stefanoviq: Serbia do të marrë vendim për zgjedhjet në Kosovë

Stefanoviq: Serbia do të marrë vendim për zgjedhjet në Kosovë
Shefi i ekipit serb në dialogun me Kosovën, Borisllav Stefanoviq ka deklaruar se gjithnjë e më tepër po zgjerohet fronti i shteteve në Bashkësinë Ndërkombëtare të cilat janë kundër mbajtjes së zgjedhjeve në Kosovë. 

Por ai është i bindur se Serbia do të marrë vendimin më të mirë të mundshëm.

Stefanoviq ka porositur serbët e Kosovës se duhet të dinë që shteti i Serbisë asnjëherë nuk do t’i lë vetëm dhe se gjithnjë do të jetë me ta.
/rg/shqiptarja.com/ 

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin