Stuhi ere dhe reshje dëbore, rrëzohen 25 shtylla tensioni! Korça në disa zona pa energji

KORÇË- 25 shtylla tensioni janë rrëzuar në Fushën e Korçës, si pasojë e motit të keq.

Korça orët e fundit është përfshirë nga reshje dëbore dhe stuhi të forta të erës.

Si pasojë e motit të keq dhe dëmtimit të shtyllave të tensionit, shumë zona në qarkun e Korçës kanë mbetur pa energji.  Ne bashkinë e Maliqit janë 9 fshatra pa energji elektrike, në bashkinë Devoll e Pustec gjithë zona pa energji. Në Ersekë janë 5 fshatra pa energji elektrike dhe 4 fshatra në Pogradec.

Sa abonentë kanë mbetur pa energji në Korçë?

Fidri Kom 3 N st Maliq me max 5kabina 150 abonente rurale pa energji

Fidri 21 Nst Korce me toke 18 kabinat pjeserisht pa energji 1100 abonete.

Fidri 19 Nst Korce me max 3kabina 420 abonente pa energji

Fidri 3 Nst  Erseke me cast 10 kabina200  abonente pa energji

Fidri Tulla Nst Maliq me max 3 kabina54 abonente rurale pa energji

Fideri Podgozhan NST Gur I Kuq me max komplet.

Fideri 11 Nst Petrushe me toke 1 kabine 16 abonente rurale pa energji

Fidri 14  Nst Petrushe me max 1 kabine 190 abonente pa energji

Fideri 4 Nst Petrushe me toke 3 kabina 1102 abonente pa energji

Fidri 9Nst Erseke me max 20 Kabina 378 abonente pa energji

Fidri Vithkuq Nst Rehove me max 20 kabina 329  abonente pa energji

Fidri Frigorifer Nst Gjanc me toke 2 kabina  7 abonente pa energji

Fidri 9 Nst Lozhan me max 7 kabina 238 abonente pa energji

Fideri 22n st Korce pjeserisht pa energji 2 kabina ,22 abonente.

J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni vendimin e Partisë Socialiste evropiane për të përjashtuar Ilir Metën nga Kongresi pas aleancës me Berishën?×

Lajmi i fundit

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore