Stuhia në Tiranë/ Veliaj apel qytetarëve: Minimizoni lëvizjet, do e kalojmë dhe këtë sfidë, si çdo tjetër

Stuhia në Tiranë/ Veliaj apel qytetarëve: Minimizoni lëvizjet, do e kalojmë dhe këtë sfidë, si çdo tjetër

Pas stuhisë së dendur me reshje shiu që ka përfshirë Tiranën, kryebashkiaku Erion Veliaj u ka bërë apel qytetarëve që të minimizojnë lëvizjet dhe në rast nevoje të telefonojnë numrin e urgjencës 112.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, shoqëruar me disa foto, Veliaj bën me dije se pavarësisht se stuhia ka rrëzuar disa pemë, po punohet për pastrimin e rrugëve menjëherë.

“KUJDES! Stuhia e shirat kanë rrëzuar disa pemë  në akset kryesore të Tiranës Minimizoni lëvizjet  teksa ekipet tona pastrojnë rrugët e heqin pemët e dëmtuara Në rast rreziku/nevoje  112. Me pak kujdes do e kalojmë dhe këtë sfidë, si çdo tjetër këtë javë!”, shkruan Veliaj.


Lajmi kryesor:

Rrufe, shi e erë/ Moti i keq përfshin Shqipërinë, thyhen pemë e përmbyten rrugë, probleme edhe me energjinë


Ora 20:48
Reshje të dendura të shiut në Tiranë
 • /r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

   A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?  ×

  Lajmi i fundit

  Greqia ligj lufte me Shqipërinë, Çuçi: Absurd i madh, nuk reflekton partneritetin tonë

  Greqia ligj lufte me Shqipërinë, Çuçi: Absurd i madh, nuk reflekton partneritetin tonë