Sulmet e Metës ndaj Dumanit, Kejdi Mehmetaj: Nuk e shoh të shqetësuar për fatin e tij personal! Rihapja e CEZ-DIA për ta presionuar

Pavarësisht se sulmet e Ilir Metës ndaj kreut të SPAK Altin Dumani kanë alarmuar dhe ndërkombëtarët, anëtarja e kryesisë së Partisë së Lirisë Kejdi Mehmetaj i quan akuzat e rënda retorikë politike. E ftuar në “Frontline” në Report Tv Mehmetaj tha se nuk e sheh Metën të shqetësuar për fatin e tij pavarësisht se ai ka intensifikuar sulmet.

“Duke njohur Metën si politikan në këtë rast nuk është çështje sulmi, por retorike politike. Meta e bën  të ashpër kur gjykon se ka vend për të përçuar ashpërsi. Unë nuk e shoh Metën të shqetësuar, në kuptimin personal. Nuk e shoh për të shqetësuar për fatin e tij personal. E shoh të shqetësuar për SPAK.

Sipas saj rihapja e hetimeve për aferën CEZ-DIA u bë për ta presionuar Metën.

“Rihapja e CEZ-DIA, në 2019 kur meta ishte duke bërë një betejë të rëndësishme e mbrojtjes së kushtetutës, çështja është hapur për ta presionuar. Edhe Meta po të dojë të bëjë kompromise mund ti bëjë por ai zgjedh të bëjë betejë ballore jo për hise personale. Politikanë të këtij kalibri nuk shqetësohet shumë se çfarë ndodh me ta por mesazhet që japin”, shtoi ajo.


Lajmi kryesor:

Sulmet ndaj SPAK, Silva Caka: Kur u arrestua Berisha, pse të duket habi t’i ndodhë dhe Metës? Duan të zhdukin opozitën


B.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë