Sulmi terrorist në Stamboll, Athina i përgjigjet Turqisë: Nuk do të pranonim kurrë terroristë!

Sulmi terrorist në Stamboll, Athina i përgjigjet Turqisë: Nuk do të pranonim kurrë terroristë!

1668433233_uuuu.PNG

Qeveria greke i është përgjigjur deklaratave ndaj shpërthimit në Stamboll të ministrit të Brendshëm turk, Suleiman Soylu, i cili tha se autorët do të kishin ikur në Greqi nëse nuk do të ishin arrestuar.

Zëdhënësi i qeverisë, Giannis Oikonomou, deklaroi se qeveria është kundër çdo akti terrorist dhe dënoi sulmin, raporton Protothema.gr.

“Qeveria është e vendosur kundër çdo akti terrorizmi, aktet si ato në Stamboll janë absolutisht të dënueshme”, tha ai.

Oikonomou shprehu gjithashtu ngushëllimet e tij për popullin turk dhe qeverinë turke për shpërthimin me gjashtë të vdekur dhe 81 të plagosur, nga të cilët 26 mbeten të shtruar në spital.

Ministri i Mbrojtjes në Greqi, Takis Theodorikakos tha:“ Greqia mbron mirë kufijtë e saj dhe nuk do të pranonte kurrë terroristë në territorin e saj”.


Lajmi kryesor:

Sulmi terrorist në Stamboll, Turqia akuzon kurdët! Arrestohet gruaja që vuri bombën! Shkaktoi 6 viktima dhe 81 të plagosur, 2 në gjendje kritike


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Lirimi me kusht i Tahirit, avokatët në Report Tv: Vendim i drejtë por i vonuar, politizohet! Beqiri për Berishën: Do të bjerë dhe ty halli kur të të futet Shkëlzeni në burg

Lirimi me kusht i Tahirit, avokatët në Report Tv: Vendim i drejtë por i vonuar, politizohet! Beqiri për Berishën: Do të bjerë dhe ty halli kur të të futet Shkëlzeni në burg