Sulmohet ambasada turke në Greqi, rriten tensionet mes dy vendeve

Sulmohet ambasada turke në Greqi, rriten tensionet mes dy vendeve

Ambasada turke në Athinë

Ambasada turke në Athinë është sulmuar me bojë të kuqe gjatë ditës së sotme.

 Ngjarja ka ndodhur në një moment delikat, teksa dy vendet janë në një konflikt të ashpër sa i  përket çështjes në Mesdheun Lindor. Sulmi ka ndodhur rreth orës 4:20 në rrugën Vassileos Georgiou, pak para kryqëzimit me Rigillis, ku ndodhet ndërtesa e ambasadës turke.

Siç raportojnë edhe mediat greke, pranë ndërtesës së ambasadës turke në Athinë është hedhur bojë e kuqe.

Policia greke ndodhet në vendngjarje dhe po kryen hetime për gjetjen e autorëve.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • BENI: 19/08/2020 19:27

  F*CK GREECE...

  Përgjigju
  • Artan: 19/08/2020 19:45

   Gjithe luan pas nje tastiere kompiuteri. Greket te pakten kane bythe te bejne cfare ju don qejfi. Shiko se cfare bejne morracaket katunar qe vetequhen jorgos ne jug te shqiperise

 • Sondazhi i ditës:

  A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

'Jemi Kombëtare e brishtë, s'kemi rritje', Rudi Vata për Report TV: Sylvinho detyrim të qëndrojë në Shqipëri, s'i siguruan një miqësore

'Jemi Kombëtare e brishtë, s'kemi rritje', Rudi Vata për Report TV: Sylvinho detyrim të qëndrojë në Shqipëri, s'i siguruan një miqësore