Sunak kundër armëpushimit mes Rusisë dhe Ukrainës: Taktikë e gabuar, nuk çon në paqe të qëndrueshme

Sunak kundër armëpushimit mes Rusisë dhe Ukrainës: Taktikë e gabuar, nuk çon në paqe të qëndrueshme

1684140464_zelenskysunak.JPG

Kryeministri britanik, Rishi Sunak u shpreh se thirrjet për të ngrirë konfliktin në Ukrainë janë absolutisht të gabuara dhe duhet të tërhiqen.

Kështu deklaroi Sunak në parlamentin britanik, duke iu përgjigjur deputetit dhe ish-liderit të Partisë Laburiste, Jeremy Corbyn , i cili i bëri presion për një armëpushim. Kryeministri tha se nuk mund të mos pajtohej më me Corbyn, i cili tani është në radhët e pavarura. Në fakt, sipas Sunak, një pezullim i përkohshëm i luftimeve nuk do të çonte në një "paqe të drejtë dhe të qëndrueshme" në Ukrainë.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Sulm në territorin rus, Belgorod, Moska: Regjimi antiterror, i vendosur pas sulmit ukrainas! Shumica e banorëve në zonat kufitare janë larguar


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Luajnë kundër kampionëve në Korçë, Ivan Gvozdenovic: Skënderbeu kërkon fitoren

Luajnë kundër kampionëve në Korçë, Ivan Gvozdenovic: Skënderbeu kërkon fitoren