Supë me miell misri, kos dhe karrota nga zonja Albana

Supë me miell misri, kos dhe karrota

Përbërësit:

  • 3 lgj miell misri
  • 2 lgj gjalpë
  • 2 gota lëng mishi / ujë
  • 1 gotë qumësht
  • 4 lgj kos
  • 1 karrotë
  • Kripë, piper

Përgatitja:

Miellin e misrit e kaurdisim me lyrë, derisa të marri pak fare ngjyrë. Shtojmë lëngun e mishit dhe e përziejmë që të mos na kokrrizohet, në një tas rrahim vezët, e përziejmë me kos dhe qumësht. Shtojmë karrotat dhe më pas masën e vezëve, e rregullojmë me kripë dhe piper.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rikthimi i PD-së me protesta në shtator, a do ta forcojë politikisht?×

Lajmi i fundit

“Personi që paralajmëroi vrasjen e Dick Martyt, është nga Kosova, ka punuar në Shërbimet Informative Jugosllave”

“Personi që paralajmëroi vrasjen e Dick Martyt, është nga Kosova, ka punuar në Shërbimet Informative Jugosllave”