Supë patatesh me makarona të vogla nga zonja Albana

Supë patatesh me makarona të vogla

Përbërësit:

1 qepë e vogël

2 karrota

3 patate

2 domate në rende

1 dorë spinaq

1 fk makarona të vogla

1 e ½ litër lëng mishi

1 lgj gjalpë

Kripë, piper

Përgatitja:

Qepën, karrotat, patatet i presim në copa të vogla. I kaurdisim dhe më pas shtojmë salcën e domates ose domate në rende. Shtojmë buljonin e mishit dhe makaronat e vogla për supë. E lemë supën të ziejë, në 5 minutëshin e fundit shtojmë spinaqin dhe rregullojmë shijen me kripë, piper dhe pak gjalpë të tretur.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit