POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Supergoli i Xhakës dhe penalltia e Aubameyang, Arsenal mposht United dhe e nxjerr jashtë zonës “Champions” (Golat)

Xhaka teksa godet topin që përfundoi në rrjetë

Në “Premier League” supersfida e javës së 30 të kampionatit mes Arsenal dhe Manchester United ka përfunduar me fitoren 2-0 të “topçinjve”.

Rrugën drejt fitores në “Fly Emirates” e shtroi Granit Xhaka i cili në minutën e 12 realizoi një gol mbresëlënës që ç’orientoi De Gean. Përkundër dëshirës United nuk gjeti forcë të reagonte dhe në pjesën e dytë Aubameyang vrau ndeshjen me një penallti.

Me këtë fitore Arsenal ngjitet në vendin e katërt duke parakaluar pikërisht Manchester United që tani ka 2 pikë më pak se “topçinjtë” e Emery.

Ne.k./al.sp./Shqiptarja.com
Komento