Supergoli me roveshiatë dhe lotët e brazilianit, Vllaznia mposht pastër Flamurtarin

Vllaznia e ka nisur 2020 në mënyrë perfekte pasi për llogari të javës së 18 të Superligës ka mposhtur në Shkodër me rezultatin e pastër 2-0 Flamurtarin. Në Loro Boriçi ekipi i drejtuar nga Jonuz ishte dominues përgjatë gjithë kohës, por goli që do të zhbllokonte shifrat do të vinte në minutën e 38 nga Ndriçim Shtubina.

Për të shënuar golin e dytë dhe të sigurisë për tre pikët mendoi Hygor, i cili me roveshiatë realizoi një perlë. Gjatë festimit braziliani u pa me lotë në sy, pasi para ndeshjes kishte premtuar një gol për nënën e tij e cila u nda para pak ditësh nga jeta.

Për Flamurtarin kjo ishte një humbje që e zhyt akoma më shumë, pasi në 18 ndeshje kampionat rregjistron vetëm gjashtë barazime ndërsa pjesa tjetër është humbje.

A duhet prokurorëve të SPAK-ut t'u jepet e drejta e rikandidimit?

×

Mero Baze: Mbi përballjen e socialistëve me drejtësinë dhe nevoja për administratën e Shqipërisë në BE