Superliga dhe Kupa e Shqipërisë, FSHF zbardh agjendën e ndeshjeve

Superliga dhe Kupa e Shqipërisë, FSHF zbardh agjendën e ndeshjeve

Teuta - Erzeni, ilustruese

Komisioni i Ligave dhe Garave në FSHF ka përcaktuar kalendarin e ndeshjeve të Superligës nga java e 26-të e deri në javën e 28-të, si edhe se kur do të luhen ndeshjet e dyta çerekfinale të Kupës së Shqipërisë.

Java e 26-të e Superligës do të luhet më datë 1 dhe 2 mars, ndërsa në mesjavë do të zhvillohen takimet e dyta çerekfinale të Kupës së Shqipërisë, ku do të përcaktohen ekipet gjysmëfinaliste.

Më pas, java e 27-të e Superligës do të luhet të dielën (10 mars) dhe të hënën (11 mars), ndërsa java e 28-të është e programuar për t’u zhvilluar në fundjavë më 16 dhe 17 mars.

 

SUPERLIGA

JAVA 26

Laçi-Skënderbeu                 01.03.2024          13:30

Egnatia-Dinamo City          01.03.2024          13:30

Partizani-Kukësi                  01.03.2024          17:00

Vllaznia-Tirana                    02.03.2024          17:00

Teuta-Erzeni                        02.03.2024          17:00

JAVA 27

Erzeni-Partizani                   10.03.2024          14:00

Tirana-Egnatia                     10.03.2024          17:00

Kukësi-Laçi                         11.03.2024             14:00

Dinamo City-Teuta             11.03.2024            17:00

Skënderbeu-Vllaznia           11.03.2024           17:00

JAVA 28

Erzeni-Laçi                           16.03.2024           14:00

Teuta-Partizani                   16.03.2024            17:00

Skënderbeu-Egnatia          16.03.2024            17:00

Kukësi-Vllaznia                   17.03.2024            14:00

Tirana-Dinamo City           17.03.2024            17:00

KUPA E SHQIPËRISË FAZA ÇEREKFINALE (KTHIMI)

Egnatia-Laçi                     05.03.2024              13:30

Partizani-Kukësi              05.03.2024             17:00

Tirana-Teuta                     06.03.2024            13:30

Vllaznia-Erzeni                06.03.2024              17:00

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Komisioni ‘TIMS’, Salianji: PS do të bllokojë hetimet! Qefalia: Nuk dërgojmë shkresat e ekspertëve

Komisioni ‘TIMS’, Salianji: PS do të bllokojë hetimet! Qefalia: Nuk dërgojmë shkresat e ekspertëve