Superliga e futbollit ndryshon agjendën, ndeshjet luhen në tre ditë! Partizani për herë të parë në shtëpi, spikat 'Klasikja'

Superliga e futbollit ndryshon agjendën, ndeshjet luhen në tre ditë! Partizani për herë të parë në shtëpi, spikat 'Klasikja'

Një duel mes Gurishtës dhe Xhixhës

Futbolli shqiptar do rikthehet të luajë javën e 12-të fundjavën që vjen dhe fillimin e javës tjetër. Në fushë do zbresin të dhjeta skuadrat, me Partizanin që për herë të parë do luajë në kompleksin e ri. Sfidat do luhen në 13:00.

Duelet janë shpërndarë në tre ditë, teksa të shtunë spikat dueli mes Vllaznisë dhe Tiranës. Për shkak se në fushën e "Loro Boriçit" janë duke u bërë rinovime, sfida do zhvillohet në "Selman Stërmasi" edhe pas dakordësisë së klubeve.

Të diel janë programuar tre duele. Egnatia pret Laçin në shtëpi, teksa Partizani luan me Bylis në kompleksin e ri. Në Kamëz, Kastrioti luan me Kukësin. Të hënë në 14 nëntor luhet dueli mes Teutës dhe Erzenit. Ndeshja do luhet në Rrogozhinë, për shkak të mbjelljes së barit në "Niko Dovana".

Superliga - java 12-të - 13:00

E shtunë, 12 nëntor

Vllaznia - Tirana (Selman Stërmasi)

E diel, 13 nëntor

Egnatia - Laçi (Rrogozhinë)

Partizani - Bylis (Kompleksi Partizani)

Kastrioti - Kukësi (Stadiumi i Kamzës)

E hënë, 14 nëntor

Teuta - Erzeni (Rrogozhinë)

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Berisha: Rama ka urrejtje të papërmbajtur për opozitën, mori peng demokracinë! Duhet të bënte transparencë për paratë e përdorura nga Lulzim Basha

Berisha: Rama ka urrejtje të papërmbajtur për opozitën, mori peng demokracinë! Duhet të bënte transparencë për paratë e përdorura nga Lulzim Basha