Superliga me mendjen nga 'Derbi i Kryeqytetit', agjenda e Partizani - Tirana

Superliga me mendjen nga 'Derbi i Kryeqytetit', agjenda e Partizani - Tirana

Derbi Tirana - Partizani

Superliga shqiptare e futbollit mbylli këtë të dielë javën e 23-të. Tanimë vëmendja është në raundin pasardhës, aty ku në program është edhe derbi mes Partizanit dhe Tiranës.

Dueli më i rëndësishëm në futbollin shqiptar është programuar për të premten e 16 shkurtit në orën 19:00 në "Air Albania". Kjo do jetë përballja e tretë mes dy rivalëve këtë sezon. Në ndeshjet e mëparshme, një fitore ka Partizani dhe një barazim mes tyre.

Më 19 shtator 2023 të kuqtë fitonin 2-1 (Mensah, Gueye / Hasani), ndërsa në datën 3 dhjetor 2023 dueli përfundonte në barazimin 1-1 (Hasani / Keko).

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Deti i Kuq/ Grupi Houthis sulmojnë një anije amerikane

Deti i Kuq/ Grupi Houthis sulmojnë një anije amerikane