GOLAT/ Tirana hap fals në shtëpi, Erzeni e barazon 1-1! Skënderbeu thellon krizën e Kukësit, në Korçë dy futbollistët transportohen në spital (Renditja)

GOLAT/ Tirana hap fals në shtëpi, Erzeni e barazon 1-1! Skënderbeu thellon krizën e Kukësit, në Korçë dy futbollistët transportohen në spital  (Renditja)

Tirana 1-1 Erzeni

Superliga shqiptare e futbollit mbylli këtë të dielë javën e 23-të. Në "Air Albania", Tirana barazoi 1-1 me Erzenin në rebeshin e kryeqytetit, ndërsa në Korçë vendasit e Skënderbeut fituan 1-0 me Kukësin, duke zhytur verilindorët në fundin e renditjes. Vëmendja tanimë është në raundin e 24-t, me derbin Partizani - Tirana që është programuar për të premte në orën 19:00 në "Air Albania".

Tirana nuk ka mundur të marrë tri pikë për të vijuar serinë e fitoreve, pasi në rebeshin e "Air Albania" u ndal 1-1 nga miqtë e Erzenit. Skerdi Bejzade debuton me pikë në stolin shijakas, duke bërë që aventura e tij e dytë në Superligë të fillojë mbarë. Ishin shijakasit që kaluan në avantazh me Agim Zekën në minutën e 75, kjo pas një dalje jo të mirë të Abdullahut. Vetëm gjashtë minuta më vonë, Kristal Abazaj vendosi ekuilibrat. Edhe pse bardheblutë kishin disa raste në fundin e duelit, as tetë minutat e shtesës nuk prodhuan gol tjetër. Tirana me 34 pikë renditet e katërt, duke i lënë Vllaznisë vendin e tretë. Erzeni me 23 pikë sërish i teti.

Në Korçë duhej goli i Ermir Rashicës në minutën e gjashtë që Skënderbeu të fitonte 1-0 me Kukësin. Verilindorët kanë 13 ndeshje pa fitore, teksa Emiljano Çela merr humbjen e dytë në po kaq ndeshje në pankinën e Kukësit. Kështu miqtë e shohin veten në fundin e renditjes me 19 pikë. Skënderbeu me 28 pikë pozicionohet i shtati, duke barazuar Laçin. Pas ndeshjes, dy lojtarë, një i Skënderbeut dhe tjetri i Kukësit kanë pasur probleme shëndetësore. Bëhet fjalë për futbollistin e Skënderbeut, Randi Dumfor dhe Kleandro Lleshin e Kukësit. Të dridhura, ethe dhe simptoma të tjera kanë ndjerë futbollistët në fjalë e për këtë arsye kanë ndërhyrë menjëherë stafet mjekësore në dhomat e zhveshjes. Më pas për të stabilizuar gjendjen e tyre është dashur të lajmërohet autoambulanca e cila ka transportuar Randin në spitalin e Korcës ndërsa Lleshi ka udhëtuar me familjarët drejt spitalit te qytetit.

Superliga, java 23:

E shtunë

13:30 Egnatia 0-0 Laçi

17:00 Dinamo 2-1 Partizani (Kaçorri 56', L. Vila 87' / Mba 10')

17:00 Vllaznia 2-1 Teuta (Gruda 29', Çoba 83' / Arifi 72')

E dielë

17:00 Tirana 1-1 Erzeni (Air Albania)

17:00 Skënderbeu 1-0 Kukësi

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 19:49
VIDEO/ Dy futbollistët e Skënderbeut dhe Kukësit probleme shëndetësore, transportohen në spitalin e Korçës


Pas ndeshjes së Korçës (Skënderbeu 1-0 Kukësi), dy lojtarë një i Skënderbeut dhe tjetri i Kukësit kanë pasur probleme shëndetësore. Bëhet fjalë për futbollistin e Skënderbeut, Randi Dumfor dhe Kleandro Lleshin e Kukësit.

Të dridhura, ethe dhe simptoma të tjera kanë ndjerë futbollistët në fjalë e për këtë arsye kanë ndërhyrë menjëherë stafet mjekësore në dhomat e zhveshjes. Më pas për të stabilizuar gjendjen e tyre është dashur të lajmërohet autoambulanca e cila ka transportuar Randin në spitalin e Korcës ndërsa Lleshi ka udhëtuar me familjarët drejt spitalit te qytetit.

Siç shihet edhe nga pamjet këto janë  momentet e transportimit të njërit prej futbollistëve nga stadiumi i qytetit. Për t'u theksuar se të dy lojtarët e nisën duelin nga minuta e parë.

Ora 19:11
Skënderbeu zhyt Kukësin në fundin e renditjes, e mund 1-0 në Korçë! Dy futbollistë dërgohen në spital (VIDEO)

Në Korçë duhej goli i Ermir Rashicës në minutën e gjashtë që Skënderbeu të fitonte 1-0 me Kukësin. Verilindorët kanë 13 ndeshje pa fitore, teksa Emiljano Çela merr humbjen e dytë në po kaq ndeshje në pankinën e Kukësit. Kështu miqtë e shohin veten në fundin e renditjes me 19 pikë. Skënderbeu me 28 pikë pozicionohet i shtati, duke barazuar Laçin.

Pas ndeshjes, dy lojtarë, një i Skënderbeut dhe tjetri i Kukësit kanë pasur probleme shëndetësore. Bëhet fjalë për futbollistin e Skënderbeut, Randi Dumfor dhe Kleandro Lleshin e Kukësit. Të dridhura, ethe dhe simptoma të tjera kanë ndjerë futbollistët në fjalë e për këtë arsye kanë ndërhyrë menjëherë stafet mjekësore në dhomat e zhveshjes. Më pas për të stabilizuar gjendjen e tyre është dashur të lajmërohet autoambulanca e cila ka transportuar Randin në spitalin e Korcës ndërsa Lleshi ka udhëtuar me familjarët drejt spitalit te qytetit.

Ora 19:10
VIDEO/ Erzeni ndal 1-1 Tiranën në 'Air Albania', Bejzade debuton me pikë në stolin shijakas


Tirana nuk ka mundur të marrë tri pikë për të vijuar serinë e fitoreve, pasi në rebeshin e "Air Albania" u ndal 1-1 nga miqtë e Erzenit. Skerdi Bejzade debuton me pikë në stolin shijakas, duke bërë që aventura e tij e dytë në Superligë të fillojë mbarë. Ishin shijakasit që kaluan në avantazh me Agim Zekën në minutën e 75, kjo pas një dalje jo të mirë të Abdullahut. Vetëm gjashtë minuta më vonë, Kristal Abazaj vendosi ekuilibrat. Edhe pse bardheblutë kishin disa raste në fundin e duelit, as tetë minutat e shtesës nuk prodhuan gol tjetër. Tirana me 34 pikë renditet e katërt, duke i lënë Vllaznisë vendin e tretë. Erzeni me 23 pikë sërish i teti.

 

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Ambasadori amerikan në Prishtinë: SHBA mbështet Kosovën, por kjo nuk vjen falas

Ambasadori amerikan në Prishtinë: SHBA mbështet Kosovën, por kjo nuk vjen falas