Superpërballja e La Liga-s, Koeman me 'çantë në krahë'! Habit presidenti i Barcelonës: Trajneri qëndron edhe nëse humbim me Atletico Madrid

Sonte në La Liga Barcelona do të luajë një ndeshje tejet delikate në transfertën e Ëanda Metropolitanos kundër Atletico Madrid, që janë edhe kampionët në fuqi të Spanjës. Katalanasit vijnë pas një disfate të rëndë në Champions League dhe duke parë ulje-ngritjet në kampionat një humbje me shumë mundësi do të ishte ndeshje e fundit e trajnerit Ronald Koeman.

Holandezi sipas mediave në Spanjë prej disa javësh është me rroba në krahë, por pikërisht atëherë kur nuk pritej, para përballjes me Atletico Madrid, presidenti i Barcelonës Laporte ka deklaruar se Koeman do qëndrojë pavarësisht çdo rezultati. Përballë kampionëve në fuqi Barcelona vijon të vuajë mungesat e Dembele, Aguerro-s dhe Braithëaite, ndërsa Jordi Alba është në pikëpyetje. Te Atletico Madrid mungon vetëm sulmuesi Cunha, ndërsa edhe atje atmosfera nuk është më e mira pasi javën e kaluar është mposhtur nga Alaves.  

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Me nipin e Ibrahim Rugovës dhe duart në formën e shqiponjës, Meta uron 109-vjetorin e Pavarësisë: Gëzuar shqiptareve kudo që ndodhen