Syfyri i përgjakur në familjen durrsake!  20-vjeçari godet me thikë vëllanë se e zgjoi alarmi për t'u ngritur në mëngjes herët

Syfyri i përgjakur në familjen durrsake!  20-vjeçari godet me thikë vëllanë se e zgjoi alarmi për t'u ngritur në mëngjes herët

Foto ilustruese

Një rit fetarë i paqtë ka përfunduar në një plagosje me thikë në një familje në Durrës. Dy vëllezër, Egzon Oruçi 20 vjeç dhe Bernard Oruçi 27 vjeç, janë përplasur dhe për pasojë ky i fundit ka mbetur i plagosur me thikë, pasi kishte vendosur telefonin më alarm për t’u zgjuar për syfyr.

Ngjarja e ndodhur një ditë më parë në lagjen nr. 13 të zonës së plazhit, ka bërë që blutë e qytetit të arrestojnë 20 vjeçarin i cili plagosi vëllanë.

Nga burimet bëhet me dije se 20 vjeçari i kishte kërkuar disa herë vëllait të tij 27 vjeçar që të mos vendoste alarm pasi e zgjonte nga gjumi, por ky i fundit ka vazhduar të përdorë alarmin e telefonit për t’u zgjuar për agjërim.

Në momentin kur 27 vjeçari është çuar për të kryer ritet sipas zakonit, i vëllai është ngritur duke debatuar dhe duke përplasur objektet që ndodheshin në tavolinë.

Situata ka precipituar në përplasje fizike nga ku 20 vjeçari ka marrë thikën duke plagosur të vëllanë. I riu është dërguar në spital ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Sot mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve presidencialeve në Mal të Zi! Gjukanoviç përballë Millatoviç

Sot mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve presidencialeve në Mal të Zi! Gjukanoviç përballë Millatoviç